Wiadomości z Sosnowca

Wiosna pełna emocji. Filmowe środy w Mediatece w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-03-31 06:30, aktualizacja: 2023-03-30 21:55

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek.

Kwietniowe, majowe i czerwcowe wieczory wypełnią nam ekscytujące nowości, hity ostatnich lat, a także wielokrotnie nagradzane filmy, o których było głośno jeszcze długo po premierze. Na ekranie pojawią się m.in. Julia Roberts, George Clooney, Austin Butler, Tom Hanks, Tom Cruise, Jennifer Connelly, Will Smith. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w niemal wszystkie środy kwietnia, maja, czerwca 2023.

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów?

  • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
  • Poprzez kliknięcie w napis REPERTUAR zamieszczony w artykule reklamującym seanse na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i wpisanie aktualnego hasła dostępu. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Przypomina się, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

Repertuar

  • 5.04 - David i Georgia – rozwiedzeni rodzice, którzy nie mogą się wzajemnie znieść, jadą na Bali po tym, jak ich córka Lily ogłasza, że planuje poślubić miejscowego chłopaka. Bohaterowie postanawiają odłożyć na bok dzielące ich różnice i współpracować, by powstrzymać zaplanowany ślub, wierząc, że dzięki temu Lily uniknie strasznego życiowego błędu. Jednak w czasie kolejnych dni spędzonych na wyspie, ich wzajemna niechęć słabnie, a radykalne plany stopniowo się zmieniają.

Pogodna i podnosząca na duchu komedia, której akcję osadzono na rajskiej wyspie Bali.
Gatunek: komedia romantyczna. Reżyseria: Ol Parker. Na ekranie: Julia Roberts, George Clooney.
Czas pokazu - 1:44:00

  • 12.04 – Historia słynnego buntownika na tle zmieniającej się przez ponad trzy dekady amerykańskiej kultury. Filmowa kronika niezwykłego życia przełomowego artysty, jego miłosnych uniesień, czysto ludzkich porażek oraz ponadczasowej muzyki i występów, które wstrząsnęły posadami świata. Film opowiada o tym, jak do rozkwitu bezprecedensowej kariery króla rock’n’rolla przyczynił się jego charyzmatyczny menedżer, którego błędy mogły być głównym powodem tragicznej śmierci piosenkarza.

Pełna muzyki, porywająca wizualnie historia króla rock’n’rolla, z nagrodzonym Złotym Globem Austinem Butlerem w roli głównej. 
Gatunek: dramat/film muzyczny/biografia. Reżyseria: Baz Luhrmann. Na ekranie: Austin Butler, Tom Hanks.
Czas pokazu - 2:39:00

  • 19.04 - Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej, Pete jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele spec-grupy szkolącej uczestników misji, jakiej dotąd nie było, wśród kandydatów spotyka syna swego tragicznie zmarłego przyjaciela z młodości. Pete musi zmierzyć się ze swymi lękami i demonami przeszłości, a także wznieconym po latach romansem.

Zrealizowana z rozmachem kontynuacja kultowego filmu z 1986 roku, z brawurową kreacją wiecznie młodego Toma Cruise’a.
Gatunek: film akcji. Reżyseria: Joseph Kosinski. Na ekranie: Tom Cruise, Jennifer Connelly, Miles Teller, Val Kilmer.
Czas pokazu - 2:11:00

  • 26.04 - Richard nie miał w życiu łatwo – dorastał w świecie, w którym czarny kolor skóry oznaczał z założenia bycie gorszym, niezależnie od pasji czy talentu. W związku z tym desperacko pragnie, by jego dzieci odniosły sukces. Jako ojciec i trener dziewczynek, które w przyszłości staną się jednymi z najbardziej utytułowanych tenisistek w historii, wchodzi oknami tam, gdzie zamknięto przed nim drzwi, ignoruje lekceważące uwagi komentatorów i trenerów, popycha córki do przekraczania kolejnych fizycznych i mentalnych barier.

Nagrodzony Oscarem Will Smith w filmie o sporcie, ciężkiej pracy, poświęceniu i niewyobrażalnym sukcesie, jaki odniosły najsłynniejsze tenisistki świata!

Gatunek: dramat/biografia. Reżyseria: Reinaldo Marcus Green. Na ekranie: Will Smith, Aunjanue Ellis, Saniyya Sidney, Demi Singleton.
Czas pokazu – 2:24:00

Wiosna pełna emocji. Filmowe środy w Mediatece w Sosnowcu / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również