Wiadomości z Sosnowca

W sosnowieckim mini zoo urodziły się trzy kózki. Urocze maluszki to arui grzywiaste [FOTO]

  • Dodano: 2023-04-26 13:15

W Mini Zoo w Parku im. Kuronia pojawili się nowi mieszkańcy. Niedawno na świat przyszły tam trzy arui grzywiaste. Zobaczcie w naszej galerii, jak wyglądają urocze maluszki!

Urocze kózki nowymi mieszkańcami sosnowieckiego Mino ZOO

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu pochwalił się dobrą nowiną. W Mini ZOO w Parku im. Kuronia w Kazimierzu Górnym urodziły się trzy małe kózki. Nowi mieszkańcy sosnowieckiego parku to arui grzywiaste - bliźniaki i jeden młody. MZUK podzielił się zdjęciami uroczych maluszków oraz po raz kolejny poprosił o niedokarmianie zwierząt.

– Arui grzywiaste to gatunek w stanie naturalnym narażony na wyginięcie. Cieszcie się ich obecnością, ale prosimy NIE DOKARMIAJCIE zwierząt – apeluje Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Mino ZOO w Parku im. Kuronia

Sosnowieckie Mini ZOO w Parku im. Kuronia znajduje się na otwartym terenie i jest dostępne dla odwiedzających o każdej porze. Wstęp do niego nie wymaga opłaty. Znajduje się tam kilka gatunków zwierząt, a w tym wspomniane arui grzywiaste, kozy domowe, daniele, kułany oraz ptaki - pawie, kury Fenix, gołębie i bażanty. 

MZUK w Sosnowcu przez cały czas przypomina, aby na terenie Mino ZOO zachować spokój, nie płoszyć zwierząt i ich nie dokarmiać. W celu poprawy bezpieczeństwa zwierząt i zwiększenia ochrony zainwestowano w monitoring.

Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również