Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowcu uczczono rocznicę urodzin Jana Pawła II

  • Dodano: 2020-05-19 09:00

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Szotą oraz senator Joanną Sekułą w setną rocznicę urodzin złożył wczoraj kwiaty pod pomnikiem papieża Jana Pawła II na Placu Papieskim.

"Dziękuję Bożej Opatrzności, że na szlaku mojego pielgrzymowania po ojczystej ziemi znalazła się młoda diecezja sosnowiecka. Pragnąłem nawiedzić tę ziemię. Tak bardzo chciałem spotkać się z Ludem Bożym Zagłębia, a dzisiaj spełnia się to pragnienie" mówił do wiernych zgromadzonych na placu przy ul. Gwiezdnej w Sosnowcu papież Jan Paweł II podczas wizyty w Sosnowcu 14 czerwca 1999 roku. Na pamiątkę tamtych wydarzeń plac nazwano imieniem Jana Pawła II, a w centralnym punkcie stanął pomnik papieża Polaka.

W ubiegłym roku świętowaliśmy na Placu Papieskim jubileusz 20-lecia wizyty Ojca św. w Sosnowcu. W tym roku także planowaliśmy uroczystości związane z setną rocznicą urodzin papieża Polaka. Sytuacja, którą od wielu tygodni się borykamy sprawiła, że dziś oddajemy hołd naszemu rodakowi w bardziej kameralny sposób. Sosnowiec pamięta - podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W Sosnowcu uczczono rocznicę urodzin Jana Pawła II

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również