Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowcu ruszył montaż ozdób świątecznych. Nowa choinka, ciuchcia i... niespodzianka

  • Dodano: 2021-11-18 13:30

Rozpoczęto montowanie świątecznych ozdób świetlnych na terenie Sosnowca. Ozdoby mają rozświetlić miasto już na początku grudnia. Pojawi się sporo nowych elementów, a między innymi nowa choinka, ciuchcia i... niespodzianka na rondzie WOŚP.

Sosnowiec stroi się na Święta

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele ponad miesiąc. Z tego powodu w Sosnowcu ruszył montaż świątecznych ozdób świetlnych. W tym roku prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapowiada dużo nowości.

– Autobus, który stał na Patelni, zostanie zastąpiony przez ciuchcię. Myślę, że będzie to ogromna frajda nie tylko dla najmłodszych mieszkańców – przekazał prezydent Sosnowca.

U zbiegu alei Zwycięstwa i ulicy 3 Maja postawiona zostanie nowa choinka. Będzie ona miała ponad 16 metrów wysokości i prawie 26 tysięcy lampek LED. W mieście pojawi się fotopunkt, bramy ze śnieżynkami, balon z gondolą i dekoracje uliczne. 

Niespodzianka na rondzie WOŚP

– Niespodzianką będzie... ozdoba na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Górce Środulskiej. Nie zabraknie na niej charakterystycznych serduszek – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ozdoby mają rozświetlić nasze miasto już w Mikołajki 6 grudnia. Podobnie jak w latach poprzednich ozdoby zostały wynajęte na dwa sezony – pojawią się w 2021 i w 2022 r. Przetarg wygrała firma IPB z Zabrza. Łączny koszt wynajęcia, montażu i serwisu to 1,2 mln złotych za oba sezony.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Arkadius

    Od wielu lat ubolewam ze w moim kochanym mieście wracając z ościennych miast zaglebia o Katowicach nie wspominając mam wrażenie że znalazłem się w d**** u [...]a .Sorry za tę niewybredną analiza ale takie są moje odczucia. Wstyd prezydencie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.