Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowcu działa już Prokuratura Okręgowa

  • Dodano: 2021-03-02 06:45, aktualizacja: 2021-03-01 23:52

W Sosnowcu powstał nowy oddział prokuratury okręgowej. Swoją działalność zainaugurował 1 marca 2021 roku. Na jego czele stanęła Magdalena Ziobro, dotychczasowa szefowa Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe, a jej zastępczynią - Izabela Pirch-Mirocha sprawująca do tej pory funkcję naczelnika wydziału gospodarczego w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach.O tym, że stolica Zagłębia zyska oddział prokuratury okręgowej mówiło się od dawna. Do tej pory w województwie śląskim funkcjonowały cztery prokuratury okręgowe: Bielsko-Biała, obejmująca Podbeskidzie, Częstochowa – zajmująca się miastami dawnego województwa częstochowskiego, Gliwice (zachodnia część regionu) i Katowice (obejmujące aglomerację oraz Zagłębie). Teraz do tego grona dołączyła kolejna, której siedziba została zlokalizowana w Sosnowcu. Ma nadzorować pracę prokuratur rejonowych z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i Jaworzna.

Siedziba Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu mieści się przy ul. Teatralnej

Siedziba Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu została ulokowana w należącym do Agencji Rozwoju Lokalnego 10-piętrowym biurowcu przy ulicy Teatralnej. Jednakże niebawem przeniesie się do gmachu dawnego pogotowia ratunkowego w Sosnowcu. Jednostka składa się z czterech wydziałów:

  • Wydziału śledczego, a pokieruje nim prokurator Krzysztof Jarzyna,
  • Wydziału ds. przestępczości gospodarczej, a pokieruje nim prokurator Adam Skibiński,
  • Wydziału organizacyjno-sądowego, a pokieruje nim prokurator Agnieszka Dudziak,
  • Wydziału budżetowo-administracyjnego.

Kiedy własny budynek?

Wydział śledczy i gospodarczy ulokowano w budynku przy ul. Janowskiego, pozostałe mieszczą się w budynku przy ul. Teatralnej 9. W planach jest jednak przeniesienie wszystkich wydziałów do jednego budynku. Ma to nastąpić w ciągu dwóch lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.