Wiadomości z Sosnowca

W Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych najnowszy sprzęt do sprzątania ulic

  • Dodano: 2020-11-13 06:30, aktualizacja: 2020-11-12 20:06

Nowe cudo w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych. Najnowszy sprzęt do sprzątania ulic Sosnowca już od środy, 11 listopada, dba o porządek w mieście.

Nowy pojazd zakupiony przez MZUK, to fachowo "podciśnieniowa zamiatarka podwoziowa" CityRay firmy Ceksan. Pojazd kilku dni temu dotarł do Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. W poniedziałek testowo czyścił ulicę Mościckiego.

- To kompaktowy, ale bardzo wydajny sprzęt. Sosnowiec zyskał jedną z najnowszych i technicznie najbardziej zaawansowanych maszyn tego typu - przyznaje Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

CityRay 6 na sosnowieckie ulice wyjechał w środę, 11 listopada.

Jest bardzo zaawansowany technologicznie

W trakcie zamiatania może się poruszać do 15 km/h. Zabrudzenie do zbiornika o pojemności 6 m3 zasysane jest za pomocą dwóch ssaw umieszczonych po lewej jak i prawej stronie pomiędzy osiami pojazdu. Zamiatarka wyposażona jest w system PM 10 zmniejszający emisję pyłów i cząstek. Szczotki, znajdujące się z boku pojazdu, napędzane są za pomocą silników hydraulicznych z możliwością regulacji obrotów z poziomu kabiny kierowcy. Urządzenie posiada system zraszania, który można w każdej chwili wyłączyć.

Pojazd kosztował MZUK prawie 800 tysięcy złotych. To kolejny sprzęt floty MZUK, który dba o czystość w mieście. Wcześniej zakupione zostały m.in.: tzw. glutony, czyli  miejskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również