Wiadomości z Sosnowca

VII Festiwal Kolej w Miniaturze. Edukacja i technika w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-03-07 11:30

W dniach 18-19 marca zaprasza się na VII Festiwal Kolej w Miniaturze, który odbędzie się w CKZiU, ul. Kilińskiego 31.
Wielki interaktywny pokaz techniki kolejowej – makiety i modele kolejowe. Nauka i zabawa kolejkami dla dużych i małych. Już po raz VII przed nami fantastyczna impreza, cieszącą się przeogromnym zainteresowaniem

Festiwal „KOLEJ W MINIATURZE” to edukacja, doświadczanie fascynacji techniką poprzez wielką, powszechną zabawę kolejkami. Miłośnicy Kolei prezentują swe techniczne, modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, bawią się w kolej, organizują ruch kolejowy, sterują jazdą lokomotyw i pociągów oraz – co jest najważniejsze – wciągają w tę zabawę widzów, przybyłych na Festiwal gości.

Miejsce festiwalu: Sala sportowa i pomieszczenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, przy ul. Jana Kilińskiego 31 (po drugiej stronie torów przy stacji PKP w Sosnowcu, gdzie stoi widoczny z peronów pomnik-parowóz Ty51. Pod torami wiedzie tam przejście podziemne wprost z dworca na drugą stronę miasta.). Festiwal odbywa się w tym samym miejscu, co prowadzone w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Giełdy kolejkowe.

VII Festiwal Kolej w Miniaturze. Edukacja i technika w Sosnowcu / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również