Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Uwaga! Od poniedziałku utrudnienia przy ul. 11 Listopada

  • Dodano: 2018-09-21 11:15

W poniedziałek 24 września rozpocznie się remont ulicy 11 Listopada. W pierwszej fazie prace będą odbywały się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hubala-Dobrzańskiego do wysokości ulicy Niweckiej.

Remont będzie wykonywany jednocześnie w dwóch miejscach. Najpierw drogowcy z firmy Eurovia wyłączą z ruchu cały pas ulicy 11 listopada na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych, aż do miejsca gdzie droga z dwujezdniowej staje się jednojezdniową. Wyłączenie, które będzie trwało około 10 dni, związane jest z pracami polegającymi na sfrezowaniu starej nawierzchni, przygotowaniu podłoża i ułożeniu nowej drogi. Na czas prac zmieni się również organizacja ruchu na ulicy Andersa i Jedności. Przejazd przez Andersa w dwóch kierunkach będzie odbywał się pasem prowadzącym od ronda Ludwik, podobnie kierowcy korzystający z ul. Jedności będą jeździć w obie strony pasem wjazdowym.

Najprawdopodobniej 25 września drogowcy sfrezują po jednym, zewnętrznym pasie ruchu na odcinku ul. Hubala-Dobrzańskiego do ronda Żołnierzy Wyklętych. Zakres prac remontowych jest podobny jak na wcześniejszym odcinku. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jednym pasie ruchu.

Remont dwóch kilometrów ulicy 11 listopada podzielony jest na dwa etapy. Za część od wysokości stacji benzynowej i cmentarza do ronda Żołnierzy Wyklętych odpowiedzialna jest firma Pavimental. Za fragment od ronda do wiaduktu, nad torami kolejowymi, firma Eurovia. Prace najprawdopodobniej zakończą się  pod koniec listopada 2018 roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.