Wiadomości z Sosnowca

Uniwersytet Trzeciego Wieku – dla aktywnych Seniorów!

  • Dodano: 2022-10-05 07:00, aktualizacja: 2022-10-04 09:30

Już od 12 października mieszkańcy Sosnowca i miast ościennych będą mogli uczestniczyć w niezwykłych spotkaniach ze światem nauki. Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu jest inicjatywą skierowaną do Seniorów w wieku 50+. W ramach projektu zaplanowano cykl interaktywnych wykładów, warsztatów i spotkań naukowych, które z całą pewnością zainteresują Słuchaczy i zachęcą ich do samodzielnego pogłębiania zainteresowań.

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zainauguruje po raz 14. projekt Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wykłady, przygotowane specjalnie z myślą o pasjonatach nauki, odbywać się będą dwa  razy w miesiącu w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 43). Podczas spotkań Słuchacze dowiedzą się m.in. jaki jest klucz do zarządzania sobą w stresie, jak być zdrowym przez całe życie, dlaczego reklama nie kłamie oraz jak myśleć twórczo. 

Podczas uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku złożą uroczyste ślubowanie. Wykład inauguracyjny połączony z koncertem pt. „Życie zaczyna się po 60-tce” poprowadzi finalistka The Voice Senior, nauczycielka i wykładowczyni, popularyzatorka kultury ukraińskiej – Raisa Misztela.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i eksperci danych dziedzin, a wszystkie zagadnienia zaprezentowane zostaną w sposób przystępny i atrakcyjny.

– Podczas zajęć wykładowcy wykorzystują nowoczesne zaplecze dydaktyczne, pracownie psychologiczne czy kryminalistyczne, odpowiadają na pytania słuchaczy i rozwiązują naukowe problemy – wyjaśnia Izabela Rusin z Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Dyrektor Biura Projektów. – Dzięki temu nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, a zajęcia zamieniają się w niesamowitą przygodę, która odbywać się może nawet w Ogrodzie Sensorycznym, który znajduje się w otoczeniu Uczelni – dodaje Izabela Rusin. 

Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku już trwają. Liczba wolnych miejsc jest jednak ograniczona i ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej (www.humanitas.edu.pl/utw) lub uzyskać pod nr telefonu 32 363-12-31; e-mail: utw@humanitas.edu.pl.
 

Uniwersytet Trzeciego Wieku – dla aktywnych Seniorów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również