Wiadomości z Sosnowca

Umowa na przebudowę sali widowiskowej w MDK Kazimierz podpisana.

  • Dodano: 2020-04-10 06:15, aktualizacja: 2020-04-10 06:33

Czas na dopełnienie kulturalnych zmian w Kazimierzu. Po modernizacji muszli koncertowej, budowie ogrodu Jordanowskiego, modernizacji Parku im. Jacka Kuronia, przebudowie i rozbudowie Miejskiego Domu Kultury Kazimierz przyszedł czas na nową odsłonę sali widowiskowej w MDK. – To swego rodzaju zwieńczenie kulturalnych zmian w dzielnicy – mówi z dumą Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 Prezydent Sosnowca podpisał wartą 1,2 mln zł umowę z Przedsiębiorstwem Maximus z Siemianowic Śląskich na przebudowę sali MDK „Kazimierz”. Praktycznie nowa sala będzie dopełnieniem trwającej od dwóch lat przebudowy wraz z rozbudową całego MDK „Kazimierz” - W sali widowiskowej praktycznie nic się nie zmieniło od momentu kiedy została oddana do użytku, a więc podobnie jak Dom Kultury ma już ponad pięćdziesiąt lat. Gdybyśmy teraz nie zdecydowali się na jej remont to w połączeniu z modernizacją całego budynku mielibyśmy zderzenie dwóch światów – podkreśla prezydent Chęciński.

 Obecny wystrój rodem z poprzedniej epoki zastąpi nowa aranżacja. – Pojawi się nowa instalacja oświetleniowa, drzwi, schody oraz scena wraz z fosą orkiestry. Na widowni będzie mogło zasiąść 237 osób w nowych i wygodnych fotelach. Ściany z kolei będą wyłożone płytami akustycznymi i drewnianymi oraz pomalowane na czarno a na podłodze pojawi się granatowo-czarna wykładzina welurowa. Dopełnieniem nowego stylu będą nowe kurtyny wraz z całym mechanizmem – zapowiada Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że trwają prace przy przebudowie budynku Miejskiego Domu Kultury Kazimierz. W ramach tej inwestycji zmodernizowany został istniejący już obiekt, trwają jeszcze prace przy nowo wybudowanym pawilonie.  We wrześniu ubiegłego roku oddano z kolei do użytku muszlę koncertową w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu. Oficjalne otwarcie miało miejsce podczas I Sosnowieckiego Iwentu Kabaretowego, który ma być imprezą cykliczną. Obiekt przeszedł prawdziwą metamorfozę. Prace obejmowały rozbudowę muszli koncertowej, remont i wykonanie ogrodzenia amfiteatru, termomodernizację budynku technicznego oraz wymianę nawierzchni alejek parkowych. Warta ponad 18 mln zł przebudowa budynku MDK oraz modernizacja muszli koncertowej weszły w skład zadania inwestycyjnego pod nazwą Rewitalizacja na cele społeczne dzielnicy Kazimierz Górniczy.


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również