Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Trwa akcja Zaczytani: zbiórka książek dla małych pacjentów

  • Dodano: 2018-04-30 09:30

Teatr Zagłębia dołączył do ogólnopolskiej akcji zbiórki książek Zaczytani.org. W dniach 30 kwietnia - 20 maja  w teatrze można zostawiać książki, które stworzą Bibliotekę Małego Pacjenta na szpitalnych oddziałach dziecięcych. 

Celem zbiórki jest to, żeby każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę – miało możliwość choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o chorobie. Ważne, by przekazane książki były wydane po 2000 r., niezniszczone, w bardzo dobrym stanie - takie, jakie można podarować bliskiemu w czasie choroby.

Książki można zostawiać w trzech punktach w teatrze: we foyer (przed, w czasie i po spektaklach), na portierni teatru (codziennie od 6:00 do 22:00, wejście od strony parkingu) oraz w Biurze Obsługi Widzów (od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00, ul. Teatralna 4). Zbiórka trwa do 20 maja. 

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest fundacja Zaczytani.org., której celem jest otoczenie troską dzieci przebywających w szpitalach i hospicjach, u których zmiana środowiska i problemy zdrowotne wywołuje stres i strach.  Więcej informacji na stronie: www.zaczytani.org

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.