Wiadomości z Sosnowca

"Teraz książka!" – Katarzyna Nosowska w Zagłębiowskiej Mediatece!

  • Dodano: 2024-04-04 10:30

"Teraz książka!" to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, w ramach którego będziemy w wyjątkowy sposób celebrować obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Nosowska w Sosnowcu

Finałem projektu będzie spotkanie autorskie z Katarzyną Nosowską, na które zapraszamy w czwartek 25 kwietnia 2024 o godz. 17.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Spotkanie poprowadzi Klaudia Pluta. Wstęp na spotkanie możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką.

Po wejściówki (maksymalnie dwie na osobę) będzie się można zgłaszać do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (poziom I) od 8 kwietnia 2024. Dzięki współpracy ze Studencką Księgarnią Językową, podczas spotkania będzie można zakupić książki Autorki oraz zdobyć cenny autograf.

Agencja KAYAX o artystce:

Katarzyna Nosowska – wokalistka, tekściarka, pisarka lub po prostu – wyrazista osobowość i artystka. Zawsze gra na własnych zasadach – tworząc muzykę, pisząc książki, kreując swoją obecność w mediach społecznościowych, czy podejmując współprace z markami. Dzięki prawdzie i emocjom, które wkłada we wszystko co robi, wierzą i towarzyszą jej fanki i fani w każdym wieku.

Lata sukcesów w zespole Hey i z solowymi projektami, nie osłabiły jej apetytu na „nowe”. Rok 2018 u Nosowskiej okazał się przełomowy. Artystka postawiła na siebie i zadebiutowała jako pisarka. Na przestrzeni tych kilku lat spod pióra Katarzyny Nosowskiej wyszły aż trzy książki. „A ja żem jej powiedziała...” (2018), „Powrót z Bambuko” (2020) oraz „Nie mylić z miłością” (2023). Wszystkie tytuły zyskały ogromną popularność i spotkały się z gorącym przyjęciem setek tysięcy czytelników. Każda książka została nagrodzona statuetką Bestseller Empiku za rekordową sprzedaż – taki hat trick zdarza się na rynku wydawniczym wyjątkowo rzadko. Na przestrzeni tych pięciu lat ukazały się także dwie niezwykle ważne płyty w dyskografii artystki, obie współtworzone z producentem Michałem „FOXEM” Królem –  bezkompromisowa, mocna, a momentami wręcz brutalna „BASTA” (2018) oraz zdecydowanie bardziej melodyjna, rozliczająca się ze współczesnym światem „DEGRENGOLADA” (2023).

W 2023, po wydaniu ostatniego albumu Nosowska ruszyła w letnią, energetyczną i roztańczoną trasę w plenerach i na festiwalach, z kolei jesienią pokazała zupełnie inne oblicze „DEGRENGOLADY” – minimalistyczne, monochromatyczne i skupione. Koncerty z cyklu „Widzimy się wieczorem” wyprzedały się błyskawicznie.

Jedno jest pewne – czy to podczas spotkania autorskiego czy wydarzenia muzycznego, zetknięcie się z wrażliwością Katarzyny Nosowskiej zapada w pamięć. Projekt „TERAZ KSIĄŻKA!” to kolejna wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Zarządu Oddziału w Katowicach oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

"Teraz książka!" – Katarzyna Nosowska w Zagłębiowskiej Mediatece! / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również