Wiadomości z Sosnowca

„Takty i riffy” – muzyczna wystawa w Zagłębiowskiej Mediatece

  • Dodano: 2021-05-18 09:15

Niezależnie od tego, czy w duszy gra im delikatny jazz, dudni żywiołowy big beat, czy warczy ostry rock, jedno ich łączy – wszyscy wywodzą się z Sosnowca. Miasta, które stwarza sprzyjające warunki rozwoju, posiada specyficzny klimat i gromadzi niezwykłych ludzi żyjących muzyką i dla muzyki. Od lat kreatywne kooperacje naszych mieszkańców skutkują pojawianiem się na sosnowieckiej scenie muzycznej coraz to nowych składów, które często osiągają sukcesy również poza regionem.

Wystawa „Takty i riffy” jest subiektywnym przekrojem muzycznej mapy naszego miasta. Ma na celu zaprezentowanie zespołów, które w jakiś sposób wpływają na muzyczną historię Zagłębia Dąbrowskiego, a często sięgają swoją muzyką poza granice regionu i kraju. Kolejne plansze przedstawiają, jak wielka jest skala stylistycznej różnorodności Sosnowca. Przybliżają sylwetki naszych lokalnych, muzycznych bohaterów – osób, które poprzez kolejne swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto niezwykłych, nietuzinkowych osobowości, utalentowanych muzyków, po prostu - ludzi z pasją!

Ekspozycja „Takty i riffy” stanowi część programu 17. Sosnowieckich Dni Literatury i będzie prezentowana w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 1) w dn. 24 maja – 30 czerwca 2021 w godzinach otwarcia instytucji. Wstęp wolny.

Tegoroczna edycja imprezy powstaje przy współudziale Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, Instytutu Mikołowskiego im. R. Wojaczka, Fundacji Miasto Literatury.

Honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński i Rektor UŚ w Katowicach Prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również