Wiadomości z Sosnowca

„Takty i riffy” – muzyczna wystawa w Zagłębiowskiej Mediatece

  • Dodano: 2021-05-18 09:15

Niezależnie od tego, czy w duszy gra im delikatny jazz, dudni żywiołowy big beat, czy warczy ostry rock, jedno ich łączy – wszyscy wywodzą się z Sosnowca. Miasta, które stwarza sprzyjające warunki rozwoju, posiada specyficzny klimat i gromadzi niezwykłych ludzi żyjących muzyką i dla muzyki. Od lat kreatywne kooperacje naszych mieszkańców skutkują pojawianiem się na sosnowieckiej scenie muzycznej coraz to nowych składów, które często osiągają sukcesy również poza regionem.

Wystawa „Takty i riffy” jest subiektywnym przekrojem muzycznej mapy naszego miasta. Ma na celu zaprezentowanie zespołów, które w jakiś sposób wpływają na muzyczną historię Zagłębia Dąbrowskiego, a często sięgają swoją muzyką poza granice regionu i kraju. Kolejne plansze przedstawiają, jak wielka jest skala stylistycznej różnorodności Sosnowca. Przybliżają sylwetki naszych lokalnych, muzycznych bohaterów – osób, które poprzez kolejne swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto niezwykłych, nietuzinkowych osobowości, utalentowanych muzyków, po prostu - ludzi z pasją!

Ekspozycja „Takty i riffy” stanowi część programu 17. Sosnowieckich Dni Literatury i będzie prezentowana w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 1) w dn. 24 maja – 30 czerwca 2021 w godzinach otwarcia instytucji. Wstęp wolny.

Tegoroczna edycja imprezy powstaje przy współudziale Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, Instytutu Mikołowskiego im. R. Wojaczka, Fundacji Miasto Literatury.

Honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński i Rektor UŚ w Katowicach Prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.