Wiadomości z Sosnowca

Sukces dziewcząt z SP nr 13 w tenisie stołowym

• Dodano: 2018-03-22 13:00

W dniu 21.03.2018 r. w Częstochowaie rozegrano Igrzyska Dzieci kl. IV – VI Półfinał Wojewódzki Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Prawo startu w tym turnieju miały tylko mistrzowskie drużyny z poszczególnych rejonów. Wspaniale spisały się uczennice SP 13 w Sosnowcu (Mistrzynie Rejonu Sosnowiec – Jaworzno).

Drużynę dziewcząt z  SP 13 reprezentowały: Maja Nieradzik, Emilia Kopczyńska i Monika Wilk. W/w dziewczęta zajęły 2 miejsce w Półfinale Wojewódzkim i uzyskały awans do najlepszej ósemki w woj. śląskim! Sukces dziewcząt z SP 13 jest tym cenniejszy, iż dokonały tego będąc w 4 klasie SP! Nasze dziewczęta pokonały po 3-0 drużyny z Sarnowa i Irządze oraz przegrały 1-3 z Częstochową. Dwie najlepsze drużyny awansowały do Finału Wojewódzkiego, który będzie rozgrywany w Bytomiu na początku kwietnia 2018 r.

Opiekunem drużyny z SP 13 był trener UKS Dwójka Sosnowiec i nauczyciel w SP 13 - mgr Adrian Eliasz. Gratulujemy!