Wiadomości z Sosnowca

Spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem

  • Dodano: 2020-08-20 09:15

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem – prozaikiem, tłumaczem, dziennikarzem, laureatem Paszportu Polityki, które odbędzie się we wtorek 15 września 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Rozmowę promującą książkę „Cham z kulą w głowie” poprowadzi Wojciech Śmieja. Wstęp możliwy tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu najnowszej książki Autora i zdobycia cennego autografu.

Rozmowa będzie retransmitowana na kanale YouTube i Facebooku Biblioteki.

Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w ramach projektu Dyskusyjnych  Klubów Książki, realizowanego we współpracy z Biblioteką Śląską, Instytutem Książki i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ziemowit Szczerek - ur. 1978 r. – prozaik, tłumacz i dziennikarz. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracuje dla kilku portali internetowych i wydawnictw wyspecjalizowanych w problematyce wschodnioeuropejskiej. Współpracuje z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Krytyką Polityczną” i „Nową Europą Wschodnią”. Jest autorem wielu wywiadów, reportaży literackich i opowiadań. Interesuje się wschodem Europy, historią alternatywną i zagadnieniami geopolitycznymi, historycznymi i kulturowymi. Na początku 2016 roku w sosnowieckim Teatrze Zagłębia odbyła się prapremiera Siódemki wg tekstu Autora. Za książkę Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian – fabularyzowany reportaż na temat Ukrainy - otrzymał jedną z najważniejszych polskich nagród kulturalnych - Paszport Polityki w dziedzinie literatury. Autor był również nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Autor m.in.:

  • Paczka Radomskich (wraz z Marcinem Kępą) /2010/
  • Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian /2013/
  • Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski /2013/
  • Siódemka /2014/
  • Tatuaż z tryzubem /2015/
  • Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową /2017/ 
  • Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion /2018/ 
  • Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim /2019/ 
  • Cham z kulą w głowie /2020/

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem


Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.