Wiadomości z Sosnowca

Spotkanie autorskie z Krystianem Manieckim. Autor książki "Odwet" w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-04-19 06:30, aktualizacja: 2023-04-18 20:18

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza we wtorek 25 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z pochodzącym z Sosnowca Autorem książki "Odwet" – Krystianem Manieckim.

Spotkaniu, które odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, towarzyszyć będzie prelekcja Autora pt.  "Historia alternatywna, a fikcja historyczna - czym to się je i dlaczego tak smakuje?". Rozmowę poprowadzi Klaudia Pluta. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książki i zdobycia cennego autografu. Wstęp wolny.

"ODWET" to alternatywna historia września 1939 r. opowiedziana krótkimi dynamicznymi ujęciami, przybierającymi czasami formę relacji. Przypadkowe spotkanie w roztoczańskich lasach szwadronu ułanów z policyjnym konwojem wiozącym trzech przestępców, zmienia losy wojny obronnej. Rozpoczyna się korowód zdarzeń, w którym kawalerzyści i złoczyńcy, naukowcy i szpiedzy, słynni Polacy i anonimowi bohaterowie jednoczą siły przeciw najeźdźcom. Prawdziwe wydarzenia i postacie przeplatają się z fikcją literacką tworząc zaskakującą mieszankę, która przypadnie do gustu nie tylko pasjonatom historii. 

O autorze

Krystian Maniecki (ur. 03.04.1975 r.)  – jak sam o sobie mówi - dziesięć lat starszy od Windowsa. Do 25. roku życia mieszkał i uczył się w Sosnowcu, gdzie ukończył również studia. Geograf z wykształcenia, podróżnik i eksplorator z zamiłowania. Od ponad 20 lat zawodowo związany z rynkiem urządzeń poligraficznych. W latach 2010-2012 redaktor naczelny czasopisma „CAD&GIS”. Copywriter i twórca scenariuszy RPG. Wielbiciel literatury fantasy i postapo. Pasjonat fortyfikacji i kolekcjoner broni białej. Swoje hobby bunkrowe dzieli z żoną i dwoma synami. Obecnie pracuje nad nową książką, której akcja toczy się w Sosnowcu. Więcej szczegółów autor zdradzi być może na spotkaniu w Zagłębiowskiej Mediatece

Spotkanie autorskie z Krystianem Manieckim. Autor książki "Odwet" w Sosnowcu / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również