Wiadomości z Sosnowca

Spektakl dla dzieci „Ale cyrk”, czyli Teatr Czarnego Tła ponownie w Mediatece!

  • Dodano: 2020-10-01 08:30, aktualizacja: 2020-10-01 09:06

W sobotę 10 października 2020 o godz. 11.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 1) będzie mieć miejsce niecodzienne wydarzenie. Ze swym niezwykłym spektaklem „Ale cyrk” wystąpi Teatr Czarnego Tła z Chorzowa!

Przedstawienie ze względu na swą specyfikę (całkowita ciemność, światło i ruch, ograniczone możliwości opuszczenia Auli) jest przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki).

Teatr Czarnego Tła z Chorzowa tworzy w magicznej konwencji „czarnego teatru", którego korzeni należy szukać na Dalekim Wschodzie. Spektakl rozgrywa się w całkowitej ciemności, widoczne są tylko rekwizyty i dekoracje, podświetlone promieniami UV. Magiczna sceneria oraz gra niewidocznych, ubranych na czarno aktorów sprawiają, że widzowie uczestniczą w niezwykłym widowisku. Dla tych wszystkich, którzy są zafascynowani teatrem i magią, Teatr Czarnego Tła stworzył coś specjalnego - oryginalny cyrkowy spektakl. 

Serdecznie zapraszamy na pełne magii, humoru i tańca przedstawienie, które podobnie, jak w prawdziwym cyrku, składa się z oddzielnych cyrkowych numerów. Będą magiczne sztuczki, na scenie pojawi się klaun, a wszystko po to, by rozbawić widzów i dać im solidną porcję wspaniałych doznań.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu
Partnerzy wydarzenia: Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Biblioteka Śląska w Katowicach, Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Passionis”, Fundacja „Dr Clown” – Oddział Sosnowiec, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu.Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Radio eM, kwartalnik teatralny "nietak!t" oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, coigdzie.pl, e-teatr.pl, terazteatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
 
Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Spektakl dla dzieci „Ale cyrk”, czyli Teatr Czarnego Tła ponownie w Mediatece!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.