Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci spotkali się z uczniami SP nr 17

  • Dodano: 2024-03-07 10:15

Spotkania edukacyjne z uczniami pobliskich szkół, podczas których policjanci przestrzegają dzieci i młodzież przed grożącymi im niebezpieczeństwami, są bardzo ważne. To właśnie bezpieczeństwo było tematem ostatniego spotkania dzielnicowych z tutejszego komisariatu II z uczniami Szkoły Podstawowej numer 17 w Sosnowcu. Podczas ostatniej prelekcji policjanci przestrzegali uczniów Szkoły Podstawowej numer 17 przed zabawami w niebezpiecznych miejscach i pustostanach.

Profilaktyka w sosnowieckiej szkole

Spotkanie odbyło się w celu zwiększenia świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w codziennym życiu. Policjanci postanowili zająć się szczególnie problemem zabaw w opuszczonych budynkach oraz niebezpiecznych miejscach, które mogą skończyć się poważnymi obrażeniami lub nawet śmiercią. Mundurowi przypomnieli dzieciom o bezwzględnym zakazie przebywania w pustostanach.

Dzielnicowi przybliżyli uczniom konkretne przykłady z życia codziennego, gdzie nieostrożność doprowadziła do tragicznych skutków. Spotkanie nie ograniczyło się tylko do przekazywania informacji o zagrożeniach. Policjanci również zwrócili uwagę na sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji podczas zabaw z rówieśnikami. Podkreślili, aby zawsze informować opiekunów i rodziców o swoich planach, a także unikać nieznanych i niebezpiecznych miejsc.

Policjanci przypominają, aby uświadamiać najmłodszych o niebezpieczeństwach, jakie mogą ich czekać podczas zabaw w miejscach niebezpiecznych i niedostatecznie zabezpieczonych. Interesujmy się tym, aby nasze dzieci spędzały czas w miejscach do tego przeznaczonych, na przykład na terenie placu zabaw. Ostrzegajmy je, że przebywanie na terenie pustostanów i niezabezpieczonych obiektów jest zabronione. Jeśli jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji, nie pozostawajmy obojętni. Reagujmy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również