Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci razem ze Strażą Miejską przekazali dary dla bezdomnych zwierząt

  • Dodano: 2019-01-17 09:00

Sosnowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej systematycznie prowadzą zbiórkę darów rzeczowych dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu.

Jakie dary zbierali funkcjonariusze podczas zbiórki w Sosnowcu?

Policjanci i strażnicy miejscy zbierają plastikowe nakrętki, karmę, smycze oraz kołdry i koce - wszystko to, co pomoże bezdomnym zwierzętom przetrwać najtrudniejszy dla nich okres, jakim jest zima. W sosnowieckim schronisku stale przebywa około 150 psów. Tym razem dary do schroniska przekazali sierż.szt. Wojciech Dobczyński wraz z głównymi organizatorami bieżącej zbiórki: sierż szt. Maciejem Kopij z Wydziału Prewencji sosnowieckiej komendy oraz mł. strażnik Ewą Gała ze Straży Miejskiej. Funkcjonariusze obu formacji systematycznie gromadzą plastikowe nakrętki, karmę, smycze, obroże, zabawki oraz tak ważne koce i kołdry, które pomagają przetrwać bezdomnym zwierzętom zimę.

Zebrane dary trafiły do schroniska

W sosnowieckim schronisku przebywa stale około 150 psów, zdarzają się jednak okresy, że ich liczba dochodzi do 200. W codziennej opiece nad zwierzętami m. in. pomagają wolontariusze z fundacji "Nadzieja na Dom" - to właśnie również wspólnie z tą fundacją funkcjonariusze prowadzą zbiórkę darów dla schroniska. Policjanci i strażnicy miejscy współpracują na co dzień z pracownikami i wolontariuszami fundacji. Zdarza się również, że na podstawie informacji uzyskanych od nich przeprowadzane są interwencje w sprawie niewłaściwego traktowania zwierząt. Kierownik schroniska serdecznie podziękował policjantom i strażnikom za przekazane dary.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również