Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci mówili o bezpieczeństwie w Klubie Seniora

  • Dodano: 2024-04-02 11:00

W Klubie Seniora przy ulicy Sobieskiego 26 marca odbyła się debata społeczna, zorganizowana przez dzielnicowych z tutejszego komisariatu I. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania oraz zapoznali uczestników z bieżącym stanem bezpieczeństwa dzielnicy.

Bezpieczeństwo z policjantami z Sosnowca

Spotkania ze społeczeństwem są zawsze dobrą okazją do dialogu oraz przekazania mieszkańcom dawki profilaktyki. Tym razem głównym tematem debaty było bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie przed nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi, które są czasem wyjazdów i spotkań w rodzinnym gronie. Z tego też powodu policjanci przypomnieli uczestnikom, w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć swoje mienie oraz mieszkanie, tak, aby nie padło ono łupem przestępców.

Mundurowi poruszyli również temat bezpieczeństwa seniorów oraz cyberzagrożeń. Przypomnieli, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni, a także jak zareagować, gdy zadzwoni do nas fałszywy „wnuczek”, „prokurator”, czy „pracownik banku”. Policjanci przedstawili również korzyści płynące z korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także z aplikacji Moja Komenda. Debata była także okazją do wymiany sugestii i poznania punktu widzenia mieszkańców na zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzielnicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również