Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec świętuje odzyskanie niepodległości

  • Dodano: 2021-11-08 10:15

Już w ubiegłą niedzielę 7 listopada rozpoczęły się w Sosnowcu uroczystości związane z 103. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzeniem inaugurującym obchody była Msza Święta w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Sosnowcu–Milowicach w intencji Ojczyzny, która rozpoczęłą się 7 listopada o godz. 8.00. Po mszy złożone zostały kwiaty przed kapliczką u zbiegu ulic Brynicznej i Słonecznej.

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Sosnowcu

9 listopada PTTK odział Sosnowiec zaprasza na V Rajd Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy. Szczegóły na stronie www.sosnowiec.pttk.pl. Z kolei Rada Seniorów Sosnowca zaprasza na III Regionalny Zlot Patriotyczny. Więcej informacji o wydarzeniu na www.wszystkodlawas.pl.

O godz. 13.00 rozpoczną się uroczystości na Trójkącie Trzech Cesarzy. W programie śpiewanie pieśni patriotycznych i ognisko.

10 listopada przed tablicą znajdującą się na budynku CKZiU Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie (ul. Wawel 1) złożone zostaną wiązanki kwiatów. Początek godz. 10.00.

Główne uroczystości odbędą się 11 listopada

O godz. 9.00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Maczkach.

O godz. 10.00 składanie kwiatów przed Krzyżem Wolności w Maczkach, następnie o godz. 10.30 składanie kwiatów przed popiersiem Tadeusza Kościuszki przy ul. Krakowskiej w Maczkach.

O 11.30 rozpoczną się uroczystości przed pomnikiem Aleksego Bienia, przedwojennego prezydenta Sosnowca w Parku Sieleckim.

O godz. 12.00 msza św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Wniebowzięcia NMP, z kolei o godz. 17.00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu.

O godz. 18.00 Stowarzyszenie Obronne Pancernik zaprasza do Lapidarium Armii Krajowej (ul. Popiełuszki). Podczas uroczystości m.in.: patriotyczne ognisko i zwiedzanie Lapidarium.

13 listopada w sosnowieckiej katedrze odbędzie się msza św. za Ojczyznę, którą celebrował będzie biskup Grzegorz Kaszak. Tego samego dnia o godz. 10.30 w sosnowieckiej Muzie odbędą się uroczystości organizowane przez Sosnowiecką Radę Rycerzy Kolumba: 10-lecie Sosnowieckiej Rady Rycerzy Kolumba, 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości; Powołanie 14. Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.