Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec świętuje odzyskanie niepodległości

  • Dodano: 2021-11-08 10:15

Już w ubiegłą niedzielę 7 listopada rozpoczęły się w Sosnowcu uroczystości związane z 103. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzeniem inaugurującym obchody była Msza Święta w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Sosnowcu–Milowicach w intencji Ojczyzny, która rozpoczęłą się 7 listopada o godz. 8.00. Po mszy złożone zostały kwiaty przed kapliczką u zbiegu ulic Brynicznej i Słonecznej.

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Sosnowcu

9 listopada PTTK odział Sosnowiec zaprasza na V Rajd Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy. Szczegóły na stronie www.sosnowiec.pttk.pl. Z kolei Rada Seniorów Sosnowca zaprasza na III Regionalny Zlot Patriotyczny. Więcej informacji o wydarzeniu na www.wszystkodlawas.pl.

O godz. 13.00 rozpoczną się uroczystości na Trójkącie Trzech Cesarzy. W programie śpiewanie pieśni patriotycznych i ognisko.

10 listopada przed tablicą znajdującą się na budynku CKZiU Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie (ul. Wawel 1) złożone zostaną wiązanki kwiatów. Początek godz. 10.00.

Główne uroczystości odbędą się 11 listopada

O godz. 9.00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Maczkach.

O godz. 10.00 składanie kwiatów przed Krzyżem Wolności w Maczkach, następnie o godz. 10.30 składanie kwiatów przed popiersiem Tadeusza Kościuszki przy ul. Krakowskiej w Maczkach.

O 11.30 rozpoczną się uroczystości przed pomnikiem Aleksego Bienia, przedwojennego prezydenta Sosnowca w Parku Sieleckim.

O godz. 12.00 msza św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Wniebowzięcia NMP, z kolei o godz. 17.00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu.

O godz. 18.00 Stowarzyszenie Obronne Pancernik zaprasza do Lapidarium Armii Krajowej (ul. Popiełuszki). Podczas uroczystości m.in.: patriotyczne ognisko i zwiedzanie Lapidarium.

13 listopada w sosnowieckiej katedrze odbędzie się msza św. za Ojczyznę, którą celebrował będzie biskup Grzegorz Kaszak. Tego samego dnia o godz. 10.30 w sosnowieckiej Muzie odbędą się uroczystości organizowane przez Sosnowiecką Radę Rycerzy Kolumba: 10-lecie Sosnowieckiej Rady Rycerzy Kolumba, 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości; Powołanie 14. Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.