Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec przebuduje stadion lekkoatletyczny

  • Dodano: 2021-08-06 08:45, aktualizacja: 2021-08-06 08:56

Stadion lekkoatletyczny przy alei Mireckiego zostanie odmieniony. Mający prawie 90 lat obiekt przejdzie kolejną już modernizację, tym razem za  ponad 7 milionów złotych.

Stadion został zbudowany w 1934 roku

Stadion został zbudowany przez Miejski Komitet Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego w 1934 roku. Po II wojnie światowej obiekt przejął Klub Sportowy Włókniarz. W skromnych warunkach odbywały się tam treningi sekcji lekkoatletycznej tego klubu.

W 2005 i  2009 roku stadion przeszedł niezbędną modernizację, m.in. położono tartanową bieżnię i zbudowano zadaszoną trybunę, powstało nowe zaplecze, budynek klubowy z parkingiem, magazyn sprzętu sportowego, a cały teren ogrodzono. Od tego czasu upłynęło już kilkanaście lat i obiekt wymagał gruntownego remontu.

Według szacunków obecna inwestycja znacząco przekroczy 7 mln złotych

- Miastu udało się uzyskać 2,5 mln dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. I to maksymalna kwota dofinansowania, jaką można było otrzymać - dodaje Anna Jedynak Pełnomocnik Prezydenta d/s Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Teraz przychodzi pora na formalności i jest szansa, że przetarg ruszy jeszcze w tym roku, wtedy poznamy ostateczną cenę.

- Prace budowlane wstępnie zaplanowano na 2022 rok. Zgodnie z założeniami miałyby potrwać od lutego do października 2022 - mówi Tomasz Soska Zastępca Dyrektora d/s Inwestycji i Remontów w  Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. 

Wśród założeń jest wymiana oraz rozbudowa nawierzchni poliuretanowej, wymiana nawierzchni bieżni rozgrzewkowej, przebudowa zeskoczni istniejącej skoczni do skoku w dal i wymiana wyposażenia skoczni, budowa dwóch skoczni do skoku o tyczce oraz również dwóch do skoku wzwyż - wszystkie w nowej lokalizacji.

- Na istniejącej rzutni do rzutu młotem i dyskiem zostanie zamontowane nowe wyposażenie rzutni oraz wymieniona istniejąca podbudowa. Podobnie będzie na rzutni do pchnięcia kulą, która również zostanie przeniesiona. Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi IVA: mistrzostwa Polski o ograniczonym programie, U16, mityngi międzynarodowe i ogólnopolskie  - mówi Arkadiusz Chęciński Prezydent Sosnowca.

Sosnowiec odnosi sporo sukcesów w lekkiej atletyce

Tylko w ostatnich 5 latach zawodnicy MKS-MOS Płomień Sosnowiec zdobyli 36 medali Mistrzostw Polski i 278 medali Mistrzostw Śląska i Makroregionu, w tym głównie złote.


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również