Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiczanin odpowie za znieważenie obywatelki Chin

  • Dodano: 2020-03-31 09:30

Sosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę znieważenia obywatelki Chin, do jakiego doszło w minioną środę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Sosnowca, karany w przeszłości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz posiadanie narkotyków. Teraz grożą mu nawet 3 lata więzienia.

W środę 25 marca br. do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zgłosiła się obywatelka Chin, mieszkająca i pracująca w Polsce i poinformowała, że we wczesnych godzinach popołudniowych, na jednej z ulic dzielnicy Pogoń, została znieważona przez mężczyznę. Najpierw idący w trzyosobowej grupie mężczyzna kierował pod jej adresem słowa niecenzuralne, a następnie wykonał obraźliwy gest, obnażając częściowo swoje pośladki. Kobieta zarejestrowała fragment zdarzenia telefonem komórkowym. Według relacji zgłaszającej atak miał podłoże narodowościowe - została znieważona z uwagi na swoje pochodzenie. Policjanci rozpoczęli od zgromadzenia pełnego materiału dowodowego, który umożliwił kwalifikację prawną tego czynu i wyjaśnienie wszystkich jego okoliczności. Już następnego dnia zatrzymano pierwszego z grupy mężczyzn, którego po przesłuchaniu i ustaleniu okoliczności zajścia zwolniono. W piątek 27 marca br. policjanci zatrzymali sprawcę - 27-letniego mieszkańca Sosnowca.

Odpowie on za znieważenie kobiety z uwagi na jej pochodzenie

Za przestępstwo to grozi mu kara nawet 3 lat więzienia. Obaj zatrzymani zostali także ukarani 500-złotowym mandatem  za poruszanie się po mieście w grupie trzyosobowej, pomimo ograniczenia obowiązującego z uwagi na epidemię COVID-19. Wobec trzeciego z nich również toczy się postępowanie w sprawie o to wykroczenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również