Wiadomości z Sosnowca

Ruszyła całodobowa infolinia dla bezdomnych

  • Dodano: 2019-11-19 08:15, aktualizacja: 2019-11-19 13:21

1 listopada br. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomi całodobową infolinię dla bezdomnych. Pod numerem 800 100 022 wszyscy potrzebujący z województwa śląskiego otrzymają informacje o możliwości uzyskania pomocy. Całodobowa infolinia będzie działała każdego dnia tygodnia.Po raz pierwszy infolinia tego typu została uruchomiona przez WCZK w sezonie zimowym 1998/1999. Co roku do dyżurujących zgłasza się kilkaset osób, które poszukują placówki zapewniającej schronienie lub wyżywienie (w zależności od roku – od 120 do 350 zgłoszeń).

Dzwoniąc pod numer 800 100 022 wszyscy potrzebujący z województwa śląskiego będą mogli uzyskać informacje o placówkach niosących pomoc, zapewniających bezdomnym zarówno nocleg, jak i wyżywienie.

Uruchomieniu linii towarzyszy akcja informacyjna przygotowana przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. We współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, jednostkami administracji samorządu terytorialnego, komendami policji i PSP, Caritasem oraz Górnośląskim Towarzystwem Charytatywnym będą dystrybuowane plakaty, które pojawią się w miejscach dostępnych zainteresowanym, m.in. w ośrodkach pomocy społecznej, na dworcach kolejowych i autobusowych, w ośrodkach zdrowia, jednostkach pozarządowych, starostwach, urzędach miast i gmin.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzps/placowki.html

(żródło:Śląski Urząd Wojewódzki)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również