Wiadomości z Sosnowca

Rusza akcja "Bezpieczne ferie"

  • Dodano: 2019-01-23 14:30, aktualizacja: 2019-01-23 22:04

Rusza policyjna akcja "Bezpieczne ferie" 2019. Podczas zimowego wypoczynku nad bezpieczeństwem osób korzystających z rekreacji na stokach czuwać będą policyjne patrole narciarskie.

Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Od 23.01.2019 r. mundurowi rozpoczną służbę na kilkunastu stokach w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, a dziś kończą cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu w górach. Podczas ferii w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, nad spokojnym wypoczynkiem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policyjne patrole narciarskie. Tworzy je grupa 60 mundurowych z województwa śląskiego: 12 z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, 17 z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska - Białej oraz 34 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic.

Gdzie spotkamy patrole?

Dziś mundurowi kończą cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu narciarskiego, a od jutra rozpoczynają służbę patrolową na stokach. Spotkać ich można na terenie ośrodków narciarskich w  Beskidzie Śląskim i Żywieckim tj.: Czantoria, Soszów, Nowa Osada, Cieńków, Zagroń, Złoty Groń, Pilsko i Skrzyczne. Jeśli wybieracie się w góry na narty lub snowboard, w poniedziałek koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę internetową www.slaska.policja.gov.pl oraz media społecznościowe Facebook i Twitter. Zobaczcie, co przygotowali dla Was mundurowi!

Jeśli wybieracie się w góry na narty lub snowboard, w poniedziałek koniecznie zobaczcie, co przygotowali dla Was mundurowi! Zapraszamy na stronę internetową oraz media społecznościowe śląskiej policji.

Terminy ferii zimowych 2019

  • 14 stycznia - 27 stycznia kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 21 stycznia - 3 lutego, podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 28 stycznia - 10 lutego dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 11 lutego - 24 lutego lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.