Wiadomości z Sosnowca

Remont ulicy Piłsudskiego. Będą utrudnienia w ruchu

  • Dodano: 2021-03-01 15:45

We wtorek 2 marca rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem ulicy Piłsudskiego na pasie w kierunku centrum Sosnowca. To kontynuacja prac z 2019 roku. Wtedy Tramwaje Śląskie za 1,7 mln zł wyremontowały nitkę prowadzącą od centrum Sosnowca w stronę Milowic.

Prace są następstwem uszkodzenia nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami. Drugi etap remontu ul. Piłsudskiego za blisko 1 mln zł wykona Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Katowic.

Pierwsze prace będą polegały na wymianie zewnętrznych krawężników i stabilizacji podłoża drogi.

– Z tego powodu ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Kresową do ronda im. Władysława Bartoszewskiego będzie się odbywał lewym pasem – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Zakres prac całego remontu obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinka jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego.

- Tam, gdzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – dodaje rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również