Wiadomości z Sosnowca

Rekordowe zainteresowanie sosnowieckimi szkołami!

  • Dodano: 2022-07-19 10:15

Sosnowieckie szkoły ponadpodstawowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak można podsumować zakończoną 18 lipca symulację przydziału kandydatów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 za nami.

Na ósmoklasistów czekało 2888 miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych

W elektronicznym systemie rekrutacji zalogowało się 2122 uczniów z terenu Sosnowca i aż 551 uczniów z innych miast. W ubiegłym roku liczba zakwalifikowanych uczniów była dużo mniejsza, bo było to 1715 uczniów z czego 288 ósmoklasistów z innych miast.

Od lat rekrutacja prowadzona jest za pomocą systemu elektronicznego. Na stronie internetowej naboru uczniowie znaleźli m.in. zasady oraz harmonogram postępowania rekrutacyjnego, statystyki chętnych do oddziałów, a także poradnik dla kandydatów, który pomógł im rozwiązać problemy i rozwiać wszelkie wątpliwości – tłumaczy Katarzyna Wanic, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Sosnowcu.

Po rekrutacji elektronicznej może być uruchomionych aż 88 oddziałów w tym 35 w liceach, 44 w technikach i 9 w szkołach branżowych I stopnia. Wśród liceów największym zainteresowaniem cieszyło się IX LO im. W. Szymborskiej. Spośród szkół technicznych niezmiennie najwięcej kandydatów aplikowało do Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, a wśród szkół branżowych profil samochodowo-mechatroniczny w CKZiU przy ul. Kilińskiego.

Ostatecznie liczba kandydatów zakwalifikowanych po rekrutacji elektronicznej zamknęła się liczbą 2532 uczniów – Nie wszyscy kandydaci się zakwalifikowali. Ale mamy dobre wiadomości. Uczniowie, którzy chcą kontynuować naukę w sosnowieckich szkołach ponadpodstawowych – zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej, która będzie już prowadzona bezpośrednio w szkołach, które dysponują wolnymi miejscami – podkreśla Zbigniew Byszewski, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za edukację w Sosnowcu.

Na dopełnienie formalności przyszli pierwszoklasiści mają czas do 28 lipca. Po tym terminie prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również