Wiadomości z Sosnowca

Raport o stanie gminy za 2021 rok. Za nami sesja Rady Miasta

  • Dodano: 2022-06-23 10:00

Raport o stanie gminy za 2021 rok – udzielenie wotum zaufania Prezydentowi Miasta Sosnowca, ocena wieloletniej prognozy finansowej i budżetu miasta za 2021 r. i udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Sosnowca. To najważniejsze punkty minionych obrad sesji Rady Miejskiej.

Prezydent z absolutorium

Radni zapoznali się z raportem o stanie gminy za 2021 rok, a następnie w wyniku głosowania udzielili wotum zaufania Prezydentowi Miasta, Arkadiuszowi Chęcińskiemu. Za głosowało 17 osób, 2 były przeciw, 2 wstrzymały się od głosu.

Następnym ważnym punktem było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Sosnowca za rok 2021. W wyniku głosowania 17 radnych wyraziło swoje poparcie dla przygotowanego przez władze miasta dokumentu przy 4 głosach wstrzymujących się.

Najważniejszym punktem sesji było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Sosnowca absolutorium za 2021 rok. 17 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydentowi, 2 było przeciw, 2 wstrzymały się od głosu.

– Dziękuję radnym za wotum zaufania i udzielenie absolutorium. Dziękuję za współpracę dla dobra naszego miasta – podkreślał po udzieleniu absolutorium Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również