Wiadomości z Sosnowca

Rajdowy talent Piotra Mitręgi z Sosnowca. Sprawdź terminy najbliższych startów

  • Dodano: 2023-07-06 09:30

W dniach 7-8 lipca ramach Valvoline Rajdu Małopolski rozegrana zostanie także runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W ekipie Mazda Rally Team Poland pojawi się sosnowiczanin

Sosnowiczanin Piotr Mitręga od kilku lat jest pilotem rajdowym. Pierwsze starty rozpoczął w Rajdach Okręgowych. Od 2019 roku jest zawodnikiem Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski gdzie zdobył kilka tytułów wicemistrza oraz mistrza Polski. W tym sezonie zasiadł na prawym fotelu w Maździe 323 GTX kierowanej przez Krzysztofa Głowalę,  zgłoszeni są do klasyfikacji rocznej w mocnej klasie Open 4WD.

W kwietniu team wziął udział w Rajdzie Świdnickim

– 51 Rajd Świdnicki nie okazał się dla nas łaskawy. Po pierwszym dniu zmagań na odcinkach specjalnych objęliśmy prowadzenie. Nasza Mazda 323 GTX nas nie zawodziła. Można powiedzieć, że po 6 latach przerwy jaką mieli z moim kierowcą wiozła nas dzielnie po zwycięstwo. Drugiego dnia zmagań na dość wymagających odcinkach, gdzie było dość sporo spadań zaczęły się przegrzewać dość mocno hamulce. Przed drugą pętlą spadł lekki deszcz, niestety to wystarczyło abyśmy zakończyli rajd na legendarnych Patelniach Walimskich. Pomimo dość mocnego dohamowania do prawej patelni, wydawałoby się, że już praktycznie skręciliśmy, ale niestety puściły opony i uderzyliśmy w dość wysoki krawężnik lewą stroną. Niestety uderzenie było na tyle duże że skrzywilismy zawieszenie. Niestety dalsza jazda była już niemożliwa. Musieliśmy się wycofać z dalszej rywalizacji. Jak się okazało na serwisie pokrzywiły się sworznie wahacza. Teraz przed nami Rajd Małopolski – mówi Piotr Mitręga.

Kalendarz najbliższych startów Rajdów Samochodowych

  • 7-8 lipca – Rajd Małopolski
  • 10-12 sierpnia – Rajd Rzeszowski
  • 8-10 września – Rajd Śląska
  • 29 września-1 października – Rajd Wisły

Piotr Mitręga – profil pilota

Rajdowy talent Piotra Mitręgi z Sosnowca. Sprawdź terminy najbliższych startów / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również