Wiadomości z Sosnowca

Pożar w budynku przy ul. Sezamkowej. Policjanci wyciągnęli 64-latka z płonącego mieszkania

  • Dodano: 2022-01-11 10:00

Sosnowieccy policjanci z komisariatu III podczas interwencji, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, wyciągnęli bezwładnego 64-letniego mężczyznę z płonącego mieszkania. Tylko dzięki temu, że poszkodowany zanim opadł z sił głośno kaszlał, mundurowi wiedzieli, że w płonącym mieszkaniu ktoś musi być. Pomimo zadymienia uniemożliwiającego widoczność, idąc na czworakach po podłodze, policjanci natrafili po omacku na mężczyznę, którego natychmiast wynieśli na zewnątrz.

Pożar w Sosnowcu! Płonęło mieszkanie w budynku przy ul. Sezamkowej

Policjanci z komisariatu III w Sosnowcu pojechali na interwencję na ulicę Sezamkową, gdzie, według zgłoszenia, miało płonąć jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Okazało się, że policjanci są pierwszymi, którzy dotarli na miejsce zgłoszenia. Szybko musieli więc sprawdzić, czy w zajętym przez ogień lokalu nikogo nie ma.

Po otwarciu drzwi okazało się niestety, że w mieszkaniu było już tyle dymu, że jedyne, co można było dostrzec, to płomienie w jego dalszej części. Policjanci nawoływali, czekając czy ktoś się odezwie. Niestety, nikt nie dawał znaku życia. Kiedy zamierzali się już wycofać, usłyszeli z wnętrza mieszkania kaszel, który jednak szybko ucichł. Postanowili sprawdzić wnętrze.

Bezwładny 64-latek wyniesiony z płonącego mieszkania 

Poruszając się po omacku na czworakach, w pewniej chwili jeden z mundurowych natrafił ręką na nogę na wpół przytomnego już wówczas mężczyzny. Natychmiast wspólnie z kolegą wyciągnęli go z mieszkania, po czym przekazali pod opiekę służbom medycznym. Policjanci zajęli się również pozostałymi mieszkańcami budynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również