Wiadomości z Sosnowca

Policyjne działania mające na celu ujawnianie przypadków nielegalnych imigrantów

  • Dodano: 2021-11-02 09:30

Na terenie Sosnowca, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami sosnowieckiej Placówki Straży Granicznej prowadzili działania mające na celu ujawnianie nielegalnego przekraczania granicy RP. Mundurowi przeprowadzili również szereg kontroli ładunków i stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci i pogranicznicy zapowiadają już kolejne takie wspólne działania.

Kontrole pojazdów mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów

We wtorek 26 października policjanci sosnowieckiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu prowadzili działania mające na celu ujawnianie przypadków nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Mundurowi prowadzili szczegółowe kontrole aut mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów oraz sprawdzali przewożone ładunki.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze dbali również o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzili szereg kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Z uwagi na istniejące zagrożenie związane z nielegalnym przekraczaniem granicy Unii Europejskiej policjanci i pogranicznicy zapowiadają już kolejne wspólne działania na terenie naszego miasta.

Jeśli w przypadku zatrzymania osoby przewożącej nielegalnych migrantów, w toku prowadzonego później postępowania okaże się, że osoba ta dopuściła się przestępstwa organizowania nielegalnej migracji, może jej grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również