Wiadomości z Sosnowca

Policjanci na sosnowieckich festynach

  • Dodano: 2018-09-07 10:00

Okres poprzedzający powrót do szkoły to dla wielu placówek i organizacji tradycyjny już czas na zorganizowanie festynów rodzinnych.

Na wiele z nich policjanci są rokrocznie już zapraszani. W trakcie zabaw i konkursów mogą przekazywać uczestnikom i ich rodzinom zasady bezpieczeństwa ie tylko w ruchu drogowym ale także podczas zabaw czy wypoczynku. Wszystkie te zagadnienia obejmuje kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W ostatnich dniach sosnowieccy policjanci- najczęściej dzielnicowi- ale także profilaktycy , a także mundurowi wywodzący się z Wydziału Ruchu Drogowego- uczestniczyli w szeregu imprez organizowanych na wolnym powietrzu przez placówki dydaktyczne i organizacje. Aura okazała się dla uczestników łaskawa i w zorganizowanych imprezach wzięły udział tłumy mieszkańców naszego miasta z całymi rodzinami. Te spotkania to dla policjantów doskonała okazja do prowadzenia działań profilaktycznych. Z ich uczestnikami mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas podróży i wypoczynku. Nie zabrakło także treści kierowanych do najmłodszych- najczęściej poprzez zabawę. Wszystkie tego typu, podejmowane bardzo intensywnie w ostatnim czasie, najczęściej przez dzielnicowych, ale też innych sosnowieckich policjantów działania, to element ogromnej kampanii na rzecz bezpieczeństwa prowadzonej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również