Wiadomości z Sosnowca

Podsumowanie działań "Trzeźwość" w Sosnowcu

  • Dodano: 2024-04-09 11:45

Wczoraj na terenie Sosnowca policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania "Trzeźwość". Ich celem była eliminacja z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych i wypadków z ich udziałem. Zatrzymano 64-latka, który nietrzeźwy kierował VW pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Sosnowieccy policjanci prowadzili akcję "Trzeźwość"

Wczorajsze policyjne działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym użytkownikom dróg. 11 policjantów w godzinach 4.00 – 12.00 przeprowadziło 2555 kontroli trzeźwości. Stróże prawa kontrolowali stan trzeźwości kierujących na terenie całego miasta, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i w rejonie uliczek mniejszych dzielnic. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i tym samym ograniczenie zdarzeń oraz wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Działania pozwoliły wyeliminować z dalszej jazdy 64-letniego mieszkańca Sosnowca, który bez wymaganych uprawnień kierował pojazd pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzanym badaniu okazało się, że poziom alkoholu w wydychanym przez 64 latka powietrzu to prawie 2 promile. W trakcie trwania wczorajszej akcji ujawniono 2 kierowców po użyciu alkoholu, którym zatrzymano uprawnienia do dalszego kontynuowania jazdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również