Wiadomości z Sosnowca

Otwarcie wystawy fotografii Kamila Myszkowskiego "Papierowe krajobrazy"

  • Dodano: 2022-01-19 09:00

W piątek 21 stycznia o godzinie 18.00 Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki zaprasza na wernisaż wystawy fotografii „Papierowe krajobrazy” autorstwa Kamila Myszkowskiego.

"Papierowe krajobrazy" w Zamku Sieleckim

Kuratorką wystawy jest Małgorzata Malinowska-Klimek. Liczba gości na wernisażu będzie dostosowana do aktualnych wymogów epidemiologicznych. Udział w wernisażu dla osób niezaszczepionych możliwy wyłącznie za okazaniem wejściówki (do pobrania w Zamku Sieleckim lub w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu).

„Papierowe krajobrazy” są wynikiem wizji, które zaczęły się pojawiać, ponieważ zafascynowały mnie książki i wszystko, co z nimi związane. Biblioteka zawsze pobudzała moją wyobraźnię, ekscytowała, a figura obsesyjnego bibliofila była najbliższą mi postawą. Dzięki przenikaniu się fotografii, instalacji artystycznej z krajobrazem i obiektem, jakim jest książka, staję się kreatorem nowych rzeczywistości na styku mediów. Mam nadzieję, że widz zaczyta się w stworzonych przeze mnie wizerunkach, które przecież nie są wcale tak nierealne. A może wszystko oparte jest na książkach? Może wszechświat jest wielką księgą z nieskończoną ilością stron?

Wystawa potrwa do 16 kwietnia 2022 roku.

Otwarcie wystawy fotografii Kamila Myszkowskiego "Papierowe krajobrazy" / fot. Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również