Wiadomości z Sosnowca

"Oni byli stąd" – wystawa prac znanych artystów z Sosnowca

  • Dodano: 2022-09-09 09:30

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza do swojej Galerii przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, na wystawę prac znanych artystów z Sosnowca, pt. „Oni byli stąd”.

Wystawa jest zestawieniem prac pochodzących z archiwum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz wypożyczonych z prywatnych zbiorów. Na ekspozycji można zobaczyć prace takich artystów jak: Eugeniusz CHMIEL, Roman CHRUŚCIEL, Stanisław GAWRON, Jerzy GRABICKI, Mirosława KOSTYŁA oraz Marian MALINA. Wstęp wolny.

Wystawa "Oni byli stąd"

Wystawa pokazuje prace istotnych dla regionu osobowości ze świata sztuki. Każdy z prezentowanych artystów jest postacią rozpoznawalną w środowisku artystycznym, ale także poza nim. Swoją działalność artystyczną prowadzili na przeróżnych polach, dlatego też na wystawie znajdują się zarówno czarno-białe grafiki, jak i barwne malarstwo. Autorów łączy jedno – wszyscy urodzili się w Sosnowcu. 

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 2-30 września 2022 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

"Oni byli stąd" – wystawa prac znanych artystów z Sosnowca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również