Wiadomości z Sosnowca

Ogromny pożar hali magazynowej z makulaturą! Trwa dogaszanie pogorzeliska

  • Dodano: 2023-03-02 10:00

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do ogromnego pożaru w magazynie z makulaturą w Sosnowcu. Sytuacja została opanowana dopiero nad ranem. Na miejscu wciąż trwa dogaszanie obiektu.

Sosnowiec. Pożar magazynu przy ul. Wopistów

W środę 1 marca o godzinie 20:51 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego otrzymał zgłoszenie za pośrednictwem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze na placu przemysłowym przy ul. Wopistów w Sosnowcu. Jak się okazało, doszło do pożaru hali magazynowej, w której składowana była makulatura.

–  Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar obiektu magazynowego o konstrukcji stalowej o wymiarach 20 x 50 m. W całym obiekcie była składowana makulatura w pryzmach – powiedział kapitan Łukasz Marchewka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu. – Działania PSP polegały na działaniach gaśniczych oraz na działaniach w obronie przyległej hali do obiektu objętego pożarem. W obiekcie przyległym również znajdowały się materiały palne takie jak makulatura oraz wyroby papiernicze – dodał.

W kulminacyjnym momencie działań w akcji uczestniczyło 28 zastępów straży pożarnej, w tym 98 ratowników. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Ogień przestał się rozprzestrzeniać i sytuacja została opanowana ok. godz. 2:30 w czwartek 2 marca. Na ten moment na miejscu zdarzenia wciąż trwają działania.  

–  Na chwilę obecną działania nadal trwają, jednak polegają one teraz tylko na dogaszaniu pogorzeliska oraz przelewaniu zarzewi ognia – poinformował kapitan Łukasz Marchewka.

Z uwagi na dużą ilość materiału palnego strażacy muszą wszystko dokładnie przelać, aby nie doszło do kolejnego pożaru.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również