Wiadomości z Sosnowca

Nie tylko Zagłębiowski Park Sportowy. Ponad 2 miliony na hale sportowe

  • Dodano: 2020-12-04 07:00, aktualizacja: 2020-12-03 20:34

O tym, że trwa budowa nowego stadionu, hali sportowej i lodowiska wie już prawie każdy sosnowiczan. Miasto nie zapomina jednak o istniejących obiektach. Milowice i Niwka mają powody do zadowolenia. Tamtejsze hale sportowe przeszły kolejne etapy remontów.

W Milowicach, gdzie sukcesy święci pierwszoligowa drużyna siatkarek Asotra Płomień Sosnowiec, hala sportowa przeszła dwie inwestycje. W 2019 roku rozpoczęły się wykonano instalację sygnalizacji pożaru oraz wymieniono oszklenie przewiązki. Nie tak dawno, na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zakończono przebudowę obu trybun oraz prace związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi.

W milowickiej hali zmodernizowano także wymiennikownię centralnego ogrzewania i ciepłej wody 

Hala w Milowicach to nasz dom. Bardzo się cieszymy z modernizacji obiektu, w którym na co dzień trenujemy i gramy. Dzięki miastu, które jest właścicielem obiektu mamy nowe trybuny, hala została docieplona, doświetlona, wymieniono nagłośnienie. Teraz pozostaje nam tylko czekać na możliwość zaproszenia na nasze mecze kibiców, którzy zawszą są naszym siódmym zawodnikiem. Fani Płomienia na pewno także docenią warunki, w których będą mogli teraz oglądać poczynania naszych siatkarek - podkreśla Krzysztof Zabielny, trener a zarazem prezes Asotry Płomień Sosnowiec. W ciągu ostatnich 2 lat renowacja hali w Milowicach pochłonęła ponad 1,8 mln złotych.

Kolejny etap remontu również ma za sobą hala w Niwce

Po zabudowaniu części ścian panelami stalowymi oraz zamurowaniu części przeszkleń, w tym roku przebudowana została także widownia. Koszt prac wyniósł prawie 300 tysięcy złotych.

Obiekty pięknieją. Już trudno o nich powiedzieć, że są to hale dzielnicowe. To pełnoprawne obiekty sportowe, gdzie mogą odbywać się widowiska na wysokim poziomie - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego powstaje hala sportowa

Będzie miała 3052 miejsca dla widzów (w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami) i będzie spełniała wymagania światowych federacji: piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki.

Nie tylko Zagłębiowski Park Sportowy. Ponad 2 miliony na hale sportowe

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sosnowiczanin

    Fajnie tylko z skąd są pieniądze . Sosnowiec coraz biedniejszy epidemia tylko magazyny budowane nie przynoszące zysków to chyba z kredytów jest wszystko finansowane. Jako mieszkaniec nie jestem zadowolony bo kiedyś to będziemy musieli spłacić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również