Wiadomości z Sosnowca

Muszelka z Sosnowca walczy o tytuł najlepszej inwestycji w województwie

  • Dodano: 2020-08-10 11:30

Trwa 21. plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020. Ponownie szanse na zwycięstwo ma Sosnowiec.

Swoich faworytów wybierają mieszkańcy

W trakcie plebiscytu można głosować na inwestycje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom. Najpopularniejsza z nich, która uzyska największą liczbę głosów publiczności, zdobędzie nagrodę internautów.

Do tegorocznej 21. edycji konkursu zgłoszono 42 inwestycje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Wśród nich jest Sosnowiec. W konkursie bierze udział amfiteatr w Parku im. Jacka Kuronia, popularnie zwany Muszelką.

Amfiteatr został zbudowany w latach 60-tych XX wieku, jako część parku i dar górników kopalni Kazimierz-Juliusz dla mieszkańców. Rozbudowa i renowacja amfiteatru jest częścią rewitalizacji dzielnicy Kazimierz Górniczy na cele społeczne.

Obiekt został rozbudowany. Odnowiono budynek kas, zmodernizowano muszlę koncertową, widownię, dobudowano także zaplecze samego amfiteatru.

Remont zakończył się w 2019 roku, a na inaugurację odbył się Sosnowiecki Iwent Kabaretowy. Na scenie pojawili się: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Czesuaf, Jacek Noch i Antoni Gorgoń Grucha.

Muszelka to kolejne miejsce, które odmieniło Kazimierz i zdobyło serce Sosnowiczan. Zachęcam do głosowania. Mamy szansę po raz trzeci z rzędu pokazać całemu województwu, jak piękny jest Sosnowiec - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

UM Sosnowiec przypomina, że w 2019 roku nagrodę w internetowym plebiscycie wywalczyła sosnowiecka Mediateka (również zdobyła nagrodę Marszałka), a rok wcześniej Stawiki.

Aby zagłosować w konkursie, wystarczy wejść na stronę https://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020 i oddać głos za 3 punkty na Muszelkę.

Konkurs trwa przez cały sierpień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również