Wiadomości z Sosnowca

Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa

  • Dodano: 2021-05-05 09:00, aktualizacja: 2021-05-05 10:01

Pierwsze szczepienia w Miejskim Punkcie Szczepień w Sosnowcu ruszyły we wtorek, już po godzinie 15. Punkt będzie działał siedem dni w tygodniu w godz. 10.00-20.00.

- Jesteśmy w stanie wykonywać 600 szczepień dziennie, ale jeśli byłaby możliwość zwiększenia dostaw szczepionek, tę liczbę można zwiększyć - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na chwilę obecną, tygodniowo w nowym sosnowieckim punkcie będzie mogło zaszczepić się 4200 osób.

- Pierwsza dostawa już za nami. We wtorek, przed południem otrzymaliśmy szczepionki firmy Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson - mówi Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej dysponuje doskonałym zapleczem logistycznym. Duży parking daje pewność, że nie zostaną zablokowane drogi dojazdowe.

- Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultura, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona, będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia. Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system.

– Zachęcam do zapisów telefonicznych czy też przez internet, bo mamy jeszcze wolne miejsca – dodaje pełnomocnik Skłodowski.

Według danych z 3 maja, w Sosnowcu wykonano ponad 63500 szczepień. Dwoma dawkami zaszczepiono ponad 10 tysięcy osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również