Wiadomości z Sosnowca

Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa

  • Dodano: 2021-05-05 09:00, aktualizacja: 2021-05-05 10:01

Pierwsze szczepienia w Miejskim Punkcie Szczepień w Sosnowcu ruszyły we wtorek, już po godzinie 15. Punkt będzie działał siedem dni w tygodniu w godz. 10.00-20.00.

- Jesteśmy w stanie wykonywać 600 szczepień dziennie, ale jeśli byłaby możliwość zwiększenia dostaw szczepionek, tę liczbę można zwiększyć - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na chwilę obecną, tygodniowo w nowym sosnowieckim punkcie będzie mogło zaszczepić się 4200 osób.

- Pierwsza dostawa już za nami. We wtorek, przed południem otrzymaliśmy szczepionki firmy Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson - mówi Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej dysponuje doskonałym zapleczem logistycznym. Duży parking daje pewność, że nie zostaną zablokowane drogi dojazdowe.

- Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultura, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona, będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia. Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system.

– Zachęcam do zapisów telefonicznych czy też przez internet, bo mamy jeszcze wolne miejsca – dodaje pełnomocnik Skłodowski.

Według danych z 3 maja, w Sosnowcu wykonano ponad 63500 szczepień. Dwoma dawkami zaszczepiono ponad 10 tysięcy osób.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.