Wiadomości z Sosnowca

Miej wpływ na rozwój miasta!

  • Dodano: 2021-04-14 09:15

Już blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów przeznaczyli sosnowiczanie w siedmiu edycjach budżetu obywatelskiego. Właśnie ruszyła VIII edycja sosnowieckiego budżetu obywatelskiego. Masz pomysł na zmianę swojego najbliższego otoczenia? Zgłoś go i dorzuć cegiełkę do rozwoju miasta.

– Teraz wszystko w rękach mieszkańców! Czekamy na projekty w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Projekty można składać w strefie ogólnomiejskiej lub w jednej z 17 stref rejonowych. Czas upływa 4 maja – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dlaczego warto?

Już teraz na terenie miasta mamy grubo ponad 200 inwestycji zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Place zabaw, skwery, chodniki, siłownie pod chmurką, renowacje parków czy parkingi, a nawet tężnie solankowe. To wszystko jest już do dyspozycji sosnowiczan.

Tak jak w poprzednich latach, pomysłodawcy muszą wypełnić formularz oraz zebrać podpisy poparcia, które ze względów epidemiologicznych, można wysłać drogą mailową. W Urzędzie Miejskim działa także skrzynka podawca, do której można wrzucać zgłoszenia.

Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty znajdują się na stronie internetowej www.obywatelski.sosnowiec.pl. Na pytania pomysłodawców czekają pracownicy Wydziału Kultury i Promocji Miasta pod numerem tel. 32 296 06 16 lub drogą mailową: obywatelski@um.sosnowiec.pl.

W zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 122 projekty, które zebrały głosy 21 794 sosnowiczan. Najwięcej zyskał projekt budowy tężni solankowej w Parku Sieleckim – 6 414 głosów.

Pomysły do VIII edycja można zgłaszać do 4 maja. Po tym przyjdzie czas na weryfikację formalną, ocenę projektów, a jesienią głosowanie internetowe.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.