Wiadomości z Sosnowca

Korczakowcy grają dla Kuby! Koncert charytatywny w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-11-22 08:15, aktualizacja: 2023-11-22 08:21

Gramy dla Kuby – Nuta świątecznej pomocy! Pod takim hasłem już 23 listopada (czwartek) uczniowie, absolwenci i nauczyciele VI LO im. J. Korczaka organizują koncert charytatywny w Komin Music Cafe w Sosnowcu.

Muzyczna pomoc dla Kuby

Jakub to uczeń Korczaka, prawdziwy wojownik, który pomimo choroby nowotworowej nie traci ducha walki, chce żyć normalnie i dalej realizować swoje marzenia. Aby dalej się leczyć, uczyć, zdać maturę i dostać się na wymarzone studia psychologiczne, potrzebne są środki finansowe, które pokryją koszty rehabilitacji, niezbędnych leków, dojazdów do placówek medycznych i specjalistycznej diety.

Gwiazdą wieczoru jest zespół Kruk i Wojciech Cugowski. Minirecital da Wiktoria Trefon, absolwentka Korczaka, a na scenie pojawią się także uczniowie szkoły. Na licytacji będzie można wygrać m.in. weekend w SPA nad morzem, wycieczkę do Europarlamentu ufundowaną przez europosła Łukasza Kohuta, kurs języka hiszpańskiego w szkole Porto Alegre czy voucher na rockowy tort ufundowany przez zespół Kruk.

Na Jakubowym Kiermaszu Rozmaitości każdy znajdzie atrakcyjny fant, ufundowany przez sponsorów i masę voucherów na zabiegi kosmetyczne, obrazy, ozdoby i świąteczne upominki. Miłośnicy gier komputerowych będę rywalizować w Zatoce Gier, a dla najmłodszych gości będzie  czekać specjalny kącik dla dzieci. Osoby interesujące się zdrowym stylem życia znajdą coś dla siebie w Przystani Zdrowia, a dodatkowo na wirtualnym Biegunie Północnym gości przywita Święty Mikołaj, z którym będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na green screenie. W restauracji Komin Music Cafe będą czekać także specjalnie przygotowane na ten dzień przysmaki.

Koncert poprowadzą Paulina Własiuk i Kamil Ściążko, absolwenci Korczaka. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, ale warto pojawić się w Komin Music Cafe już od godz. 17.00.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również