Wiadomości z Sosnowca

Kolejne utrudnienia. Trwają prace na Wojska Polskiego

  • Dodano: 2023-01-11 07:15, aktualizacja: 2023-01-10 20:14

20 lipca spółka Tramwaje Śląskie rozpoczęły pierwsze poważne prace związane z budową nowego torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.

Pojawi się drugie "wahało"

W pierwszej fazie prace skupiły się na odcinku od skrzyżowania z ul. Śliwki na wysokości Wyższej Szkoły Medycznej do skrzyżowania z ulicą Gwarków.

Roboty polegają na ułożeniu infrastruktury podziemnej, m.in. sieci kanalizacyjnej oraz nowego torowiska. Tak poważny zakres wymaga czasowego zajęcia części jezdni ul. Wojska Polskiego i wprowadzenia na tym fragmencie ruchu wahadłowego, który będzie sterowany sygnalizacją świetlną.

Z kolei na odcinku ul. Gwarków do ul. Słodowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przynajmniej przez miesiąc. Później prace przeniosą się na kolejny odcinek w rejonie ronda KWK „Niwka-Modrzejów”.

Od 9 stycznia 2023 kolejne zwężenie będzie obowiązywało na fragmencie od skrzyżowania torowiska kolejowego i tramwajowego w kierunku Dańdówki. Tutaj utrudnienia potrwają ok. 3 miesiące, ale samo „wahadło” będzie w tym czasie przeniesione bliżej osiedla Kalinowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również