Wiadomości z Sosnowca

Kierowali na zmianę. Oboje byli pijani!

  • Dodano: 2021-04-29 09:45

Dzięki reakcji świadka, który zauważył nietypowe manewry za kierownicą pewnej pary, policjanci zatrzymali kierujących, którzy, jak się okazało, kompletnie pijani prowadzili volkswagena na zmianę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,3 promila, a kobieta ponad 2,5 promila. Grozi im do 2 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie osiedla Wagowa w Sosnowcu

Świadek poinformował, że para poruszająca się volkswagenem polo wykonuje dziwne manewry. Z jego relacji wynikało, że auto ruszało gwałtownie, nie trzymało się toru jazdy, po chwili gasło. Ponadto kierujący zmieniali się za kierownicą. Żadne z nich nie było w stanie skutecznie, na dłuższym odcinku kierować autem.

Zaalarmowani policjanci zjawili się na miejscu błyskawicznie. Kobieta i mężczyzna nie byli w stanie podać spójnej wersji wydarzeń, odpowiadali na pytania mundurowych nieskładnie. Jak się okazało, powodem było upojenie alkoholowe. Mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie, a u kobiety badanie wykazało ponad 2,5 promila. Policjanci wykonali na miejscu wszystkie niezbędne czynności, tak, by zabezpieczyć materiał dowodowy z popełnionego przestępstwa. Za kierowanie pod wpływem alkoholu 36-letniemu mężczyźnie i 34-letniej kobiecie może grozić do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również