Wiadomości z Sosnowca

Kapitalny początek pucharowych zmagań. Zawodniczki MB Zagłębie zdeklasowały rywalki

• Dodano: 2024-10-11 11:15

Kapitalny początek pucharowych zmagań w wykonaniu naszych zawodniczek. Na inaugurację EuroCup MB Zagłębie pokonało w Arenie Sosnowiec mistrza Belgii, drużynę z Mechelen 88:55!

Sukces sosnowiczanek

Zespół Jordiego Aragonesa objął prowadzenie po celnej „trójce” Keke Calloway, na którą szybko odpowiedziały rywalki. Po kolejnym rzucie za trzy punkty Calloway było 6:3 i od tej pory nasz zespół nie oddał już prowadzenia.

Pierwszą kwartę sosnowiczanki wygrały 29:12, notując w tym fragmencie gry aż pięć celnych rzutów za trzy punkty. W kolejnej nasze zawodniczki podwyższyły przewagę. Świetną partię rozgrywały Taylor Soule oraz Keke Calloway, które raz po raz „dziurawiły” kosz rywalek. Pod koszami dobrą robotę robiła Kamila Borkowska, która zebrała aż 15 piłek pod koszami. Reprezentantka Polski zaliczyła double-double. Do 15 zbiórek dorzuciła 12 „oczek”.

Na początku drugiej połowy rywalki z Belgii próbowały zniwelować straty, ale ekipa z Sosnowca szybko ostudziła te zapędy. „Wstrzeliła się” Gabi Nikitinaite, która w minionym sezonie grając w barwach hiszpańskiego Lointek Gernika napsuła naszej drużynie sporo krwi w zmaganiach pucharowych.

W czwartej kwarcie trener Aragones dał pograć naszym młodym zawodniczkom, wychowankom naszego klubu. W końcówce na parkiecie występowały jednocześnie aż cztery zawodniczki, których macierzystym klubem jest Zagłębie: Borkowska oraz Nina Micek, Aleksandra Lesiak i Nadia Kłobukowska.

– Byliśmy bardzo ciekawi pierwszego starcia w europejskich pucharach, po cichu liczyliśmy na wygraną, ale takiej deklasacji rywalek się nie spodziewaliśmy. Kapitalny mecz naszego zespołu, który całkowicie zdominował wydarzenia na parkiecie. Wielkie brawa dla całego zespołu. Dziękujemy kibicom za doping i już nie możemy się doczekać kolejnego meczu domowego – mówił po meczu wzruszony prezes klubu, Arkadiusz Baliński.

Warto jeszcze wspomnieć, że Zagłębie odniosło efektowną wygraną mimo, że w składzie na to spotkanie zabrakło Marii Kostourkovej, która z powodów osobistych musiała udać się do ojczyzny.

MB Zagłębie Sosnowiec – Kangoeroes Mechelen 88:55 (29:12, 21:10, 24:18, 14:15)

MB Zagłębie: Soule 24, Calloway 19, Wnorowska 13, Borkowska 12 (15zb), Nikitinaite 12 –  Pszczolarska 8, Burliga, Jarząb, Kuczyńska, Micek, Lesiak, Kłobukowska.