Wiadomości z Sosnowca

GDDK projektuje rozbudowę drogi ekspresowej S1 pomiędzy Sosnowcem a Mysłowicami

  • Dodano: 2022-06-03 11:00

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w niedalekiej przyszłości Sosnowiec będzie miał dwa zmodernizowane i jeden nowy węzeł (w ul. Lenartowicza) na drodze S1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie dwie umowy na zaprojektowanie rozbudowy drogi ekspresowej S1 o długości 5 km.

Łączna wartość podpisanych umów to prawie 3,7 mln zł. Całość prac projektowych powinna się zakończyć w październiku 2023 r.

Pierwsza umowa dotyczy odcinka o długości około 2,3 km w Sosnowcu pomiędzy ulicą Inwestycyjną a węzłem Jęzor. Druga natomiast odcinka o długości ok. 2,7 km zaczynającego się od węzła Jęzor w Sosnowcu, a kończącego się przed węzłem Brzęczkowice w Mysłowicach. To kontynuacja przebudowy dawnej wschodniej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Projekt przebudowy obu odcinków zrealizuje biuro projektowe Mosty Katowice. Wartość umowy dla pierwszego odcinka wynosi 1Ż790Ż880 zł, a dla drugiego 1Ż876 980 zł.

Ulica Inwestycyjna (Sosnowiec) – węzeł Jęzor (Sosnowiec)

Zadanie zlokalizowane jest w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S1 w Sosnowcu pomiędzy ul. Inwestycyjną a węzłem Jęzor. Z zakresu projektowania wyłączony został odcinek o długości około 450 m, obejmujący wiadukt nad rzeką Bobrek oraz torami kolejowymi wraz z dojazdami. Został on przebudowany we wcześniejszych latach.

Węzeł Jęzor (Sosnowiec) – węzeł Brzęczkowice (Mysłowice)Ż

InwestycjaŻznajdujeŻsięŻweŻwschodniejŻczęściŻwojewództwaŻśląskiego,ŻnaŻterenieŻmiastŻSosnowiec, Mysłowice oraz Jaworzno w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S1.

Dokumentacja projektowa dla pierwszego odcinka ma powstać w ciągu 15 miesięcy, a dla drugiego odcinka w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy.  Obowiązkiem wykonawcy będzie również wsparcie GDDKiA na etapie przetargu na roboty budowlane wraz z udzielaniem wyjaśnień i odpowiedzi oferentom oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również