Wiadomości z Sosnowca

Funkcjonariusze policji i straży miejskiej czuwają nad przestrzeganiem reżimu sanitarnego

  • Dodano: 2021-12-20 09:30

W okresie przedświątecznym, kiedy tłok w galeriach i sklepach jest spory, sosnowieccy policjanci czuwają nad przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Wspólnie ze Strażą Miejską pełnią służbę w największych skupiskach ludzkich, dbając, by dla wszystkich nadchodzące święta były zdrowe i bezpieczne. Coraz więcej ludzi dostrzega konieczność solidarności z innymi i dbałości o reżim sanitarny. Niestety, jeszcze nie wszyscy.

Okres przedświąteczny to czas gorączkowych przygotowań

To również czas zakupów. Sklepy i galerie handlowe przeżywają prawdziwe oblężenie. W dużych skupiskach ludzkich prawdopodobieństwo ekspozycji na wirusa Covid-19 jest największe. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Dystans, dezynfekcja, maseczka.

Kontrolą tego, czy mieszkańcy Sosnowca stosują się obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa, zajmują się sosnowieccy policjanci. Wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzą intensywne kontrole placówek handlowych i środków transportu, tak, by dla wszystkich nadchodzące święta były zdrowe i bezpieczne. Niestety nie wszyscy podchodzą do tego zagadnienia z należytą powagą.

Zwrócenie uwagi, pouczenie lub... mandat

Ci, którzy zapomnieli użyć maseczki, lub np. maseczka im się zsunęła, najczęściej mogą liczyć na zwrócenie uwagi lub pouczenie. Ci, którzy jednak wykazują jawne lekceważenie zasad reżimu sanitarnego muszą się liczyć z tym, że zostaną wobec nich wyciągnięte surowe konsekwencje.

- Intensywne policyjne działania trwać będą tak długo, aż liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 nie spadnie. Bądźmy odpowiedzialni i zadbajmy o innych. Podarujmy sobie wzajemnie bezpieczne, zdrowe święta - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.