Wiadomości z Sosnowca

[Film] Poruszająca historia z Sosnowca. Zobacz (Nie)Zapomnianych

  • Dodano: 2022-02-22 09:45

(Nie)Zapomniani to film dokumentalny o historii sosnowieckiej społeczności żydowskiej, nad którym nad którym jego twórcy pracowali kilka miesięcy. Za nami premiera.

Premiera filmu dokumentalnego „(Nie)Zapomniani. Historia sosnowieckiej społeczności żydowskiej”

W Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbyła się premiera wyjątkowego filmu dokumentalnego „(Nie)Zapomniani. Historia sosnowieckiej społeczności żydowskiej”. To dokument o blisko 30 tysięcznej grupie osób pochodzenia żydowskiego, która przed wojną mieszkała w Sosnowcu. Nie przeżyli wojennej zawieruchyŚ Ponad 50 minut poruszającej historii, wspomnień i niezwykłych ujęć.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej w Sosnowcu mieszkało prawie 30 tys. osób pochodzenia żydowskiego. Większość z nich nie przeżyła wojny. Ten film dokumentalny opowiada tragiczną historię ludzi, którzy w przeszłości stanowili integralną część sosnowieckiej tkanki miejskiej, a po których dzisiaj pozostały jedynie zdjęcia, pamiątki i wspomnienia.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Bartosz Bednarczuk. Zdjęcia, montaż i dźwięk: Paweł Smalcerz. Muzyka i udźwiękowienie: Aleksander Goławski. Tłumaczenie na język angielski oraz Konsultacja historyczna: Tomasz Grząślewicz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również