Wiadomości z Sosnowca

Expo Silesia - podsumowanie sezonu i nowa nazwa

  • Dodano: 2010-07-08 11:00

Trzynaście imprez targowych, blisko 900 wystawców krajowych i zagranicznych i około 55 tysięcy zwiedzających. – takim wynikiem zakończyło cykl imprez wiosennych w Centrum Targowo Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu.


Przypomnijmy, że w pierwszej połowie bieżącego roku w Sosnowcu odbyły się ciekawe wydarzenia premierowe: Tragi Łowieckie Expo HUNTING oraz Targi Transportu Szynowego SilesiaRAIL EXPO. Zwieńczeniem sezonu wiosennego czerwcowe Targi Motoryzacyjne Auto Moto Show.

Sezon jesienny w Expo Silesia zapowiada się równie interesująco. Do końca bieżącego roku zostanie zrealizowany cykl dużych imprez przemysłowych, m.in. jedne z największych w tej branży w Europie Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex, a także Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO. Zostaną także zrealizowane nowe projekty takie jak m.in. Targi Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo – Kanalizacyjnej Hydrosilesia.

Walne Zgromadzenie Wspólników Spółki Kolporter Expo Sp. z o.o. będącej właścicielem obiektu targowego w Sosnowcu, podjęło decyzję o zmianie nazwy firmy na Expo Silesia Sp. z o.o. Spółka czeka na rejestrację nowej nazwy przez sąd gospodarczy.
- Jesteśmy przekonani, że nowa nazwa odegra pozytywną rolę w promocji aglomeracji śląskiej i będzie się dobrze kojarzyć mieszkańcom regionu - – mówi Tomasz Raczyński, prezes Kolportera Expo (już niebawem Expo Silesia). - W czasie dwu i pół rocznej działalności Expo Silesia wpisało się w obraz Śląska i Zagłębia. Dzięki organizowanym przez nas imprezom coraz więcej osób w Polsce i na świecie postrzega Metropolię SILESIA jako silny, dynamicznie rozwijający się region. Cieszę się, że z powodzeniem realizujemy w praktyce nasze hasło Targi Godne Śląska”.

W czasie 2,5 rocznej działalności targi i wydarzenia w Expo Silesia (w sumie ponad 100 imprez) odwiedziło 280 tysięcy osób, swoje stoiska miało tam 7 tysięcy renomowanych firm z kraju i zagranicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również