Wiadomości z Sosnowca

Ewa Kopczyńska, aktorka Teatru Zagłębia w ciężkim stanie

  • Dodano: 2021-01-30 07:15, aktualizacja: 2021-01-29 22:42

Ewa Kopczyńska to utalentowana piosenkarka i aktorka związana Teatrem Zagłębia w Sosnowcu od 1992 roku. Niestety, tuż po świętach w jej życiu zdarzyła się tragedia. Trafiła do szpitala z pękniętym tętniakiem. Przeżyła, ale niezbędna jest kosztowna rehabilitacja. Rodzina i przyjaciele założyli specjalną zbiórkę na ten cel.


Informację o stanie Ewy Kopczyńskiej opublikował w mediach społecznościowych Dariusz Niebudek. 

Ewa zaraz po świętach, trafiła nieprzytomna do szpitala z pękniętym tętniakiem, w wyniku którego doszło do krwotoku podpajęczynówkowego z tętnicy środkowej mózgu. Przez trzy tygodnie była w śpiączce – relacjonował Dariusz Niebudek.

Okazuje się, że tętniak umiejscowiony był w prawej części mózgu. Niestety, doszło do rozlania. Po wielu dniach śpiączki w końcu 18 stycznia aktorka wybudziła się.

Na dzień dzisiejszy stwierdzono całkowity niedowład czterokończynowy. Ewa jest podłączona do respiratora, nie oddycha samodzielnie i przeszła również zabieg tracheotomii – wyjaśnił Niebudek.

W tej sytuacji, aby aktorka mogła odzyskać sprawność, niezbędna jest kosztowna rehabilitacja. Dariusz Niebudek wskazał też, że Kopczyńska wymaga specjalistycznej opieki, którą może zapewnić tylko ośrodek rehabilitacyjny, a dokładnie Centrum Rehabilitacji w Krakowie. Aby uzbierać pieniądze na leczenie aktorki utworzono zbiórkę. Można ją wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Światło”, ul. Grunwaldzka 64, 87-100 Toruń, Bank Pekao S. A. 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem „Ewa Kopczyńska”.

Komentarze (1)    dodaj »

  • teatromaniak

    Pamiętam ją z różnych ról w teatrze zagłębiazawsze elegancka i z gracją. Trzeba jej pomóc

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również