Wiadomości z Sosnowca

Dzielnicowi na rzecz bezpieczeństwa młodzieży

  • Dodano: 2022-03-18 11:15

Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Sosnowcu spotkali się z dziećmi i młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 29. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i zasady odpowiedzialności karnej nieletnich. Cykl spotkań ponawiany jest każdego roku, tak, by profilaktyczne treści dotarły do wszystkich uczniów sosnowieckich szkół.

Policjanci spotkali się z młodzieżą z Sosnowca

"Dzielnicowy Bliżej Nas" - ta zasada współpracy już od dłuższego czasu przyświeca kontaktom sosnowieckich dzielnicowych z mieszkańcami przydzielonych im rejonów. Dzielnicowi znają specyfikę środowiska, jego problemy, możliwości a nade wszystko stale współpracują z instytucjami działającymi w ich rejonach. Dzięki temu w chwili ujawnienia się jakiegoś problemu możliwa jest szybka reakcja, by zapobiec jego eskalacji czy też zlikwidować zagrożenie. Dzielnicowi podejmują również działania planowe-  systematycznie pomawiane. Do takich nalezą zajęcia profilaktyczne z uczniami szkół podstawowych i średnich.

Tym razem sosnowieccy dzielnicowi sierż szt. Grzegorz Kurp i asp. Paweł Ruski spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu. Z młodzieżą rozmawiali o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni i zasadach odpowiedzialności karnej nieletnich.

Kolejne spotkania z uczniami sosnowieckich szkół już niebawem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również